Arsenal porazil Shaktar a zůstal v čele skupiny Ligy mistrů

Comments · 4 Views

V úterním utkání skupiny Ligy mistrů porazil Arsenal na Emirates Stadium Shaktar Doněck 1:0 a úspěšně vybojoval tři body. Přestože zápas nebyl jednoduchý, Arsenal prokázal dostatečnou odolnost ve svém výkonu po celou dobu utkání a udržel si dobrou dynamiku ve skupinové fázi.

Ve 29. minutě hry Arsenal prolomil patovou situaci. Gabriel Martinelli dostal přihrávku od Declana Rice, rychle seknul do pokutového území a pak se pustil do nízké střely. Míč narazil na tyč a odrazil se, bohužel trefil brankáře Shaktaru Dmytra Riznika a nešťastně se dokutálel do sítě. Tento gól nejen že dostal Arsenal do vedení, ale také dostal Shaktar do pasivní situace.

Přestože byl dres Arsenal 2024 2025 v prvním poločase aktivní a snažil se svůj náskok navýšit, v další příležitosti se mu to nepodařilo. Kai Havertz málem skóroval hlavičkou před koncem prvního poločasu, ale obrana Shakta na poslední chvíli míč včas uklidila, aby se skóre vyhnulo rozšíření.

Zklamáním však byl výkon Mikela Artety ve druhém poločase. Ofenzivní rytmus Arsenalu působil trochu roztříštěně a nedokázal vytvořit účinnou útočnou hrozbu. Přesto měli šanci svůj náskok navýšit. Rozhodčí po zákroku VAR potrestal Shakta za míč rukou, ale pokutový kop Leandra Trossarda z Arsenalu zablokoval Riznik nohama a nepodařilo se mu vedení prodloužit.

S postupem hry začal Shakta posilovat protiútok a také obrana Arsenalu čelila jistým zkouškám. V závěrečných chvílích hry odkopl z hranice pokutového území Pedrino a málem vyrovnal skóre pro Shakta. Brankář Raya se velmi snažil zachránit míč a udržet vedení týmu.

Toto důležité vítězství nakonec Arsenal doma vybojoval dresy na fotbal, což mu umožnilo získat 7 bodů ve skupinové fázi Ligy mistrů a nadále se držet v čele skupiny. I když výkon týmu nebyl dokonalý, i tak si zaslouží uznání, že se v kritických chvílích dokázal chytit příležitostí a udržet nulu gólů. V příštím zápase potřebuje Arsenal svůj stav dále vylepšit, aby postoupil v Lize mistrů dále.