Real Madrid je obrnil smer in premagal Stuttgart ter dobil prvo tekmo Lige prvakov

Comments · 15 Views

V napeti tekmi je Real Madrid z dvema goloma v zadnji minuti doma premagal Stuttgart s 3:1 in tako začel svojo pot do ubranitve Lige prvakov. Stuttgart se je v začetnih fazah tekme odrezal močno in večkrat ogrozil vrata Real Madrida, a je vratar Real Madrida Thibaut Courtois s junaško predstavo umiril napad nasprotnika. Čeprav obe ekipi v prvem polčasu nista dosegli zadetka, je Real Madrid na začetku drugega polčasa hitro rešil izid z Mbappejem, ki je nosil dres Real Madrid s številko 9. Sprejel je predložek Rodriga in dosegel prvi zadetek Liga prvakov.

Kljub vodstvu se Stuttgart ni zlahka vdal. V 68. minuti je Uddhav s strelom z glavo izenačil rezultat za Stuttgart in Real Madrid znova spravil pod pritisk. Vendar Real Madrid ni propadel, ampak je pokazal vztrajno borbenost. V 83. nogometni dresi minuti je rezervist Modrić podal iz kota, Antonio Rudiger pa je z glavo zadel za ponovno vodstvo. Real Madrid je imel pred tem priložnost povišati prednost z enajstmetrovko, a je sodnik enajstmetrovko razveljavil.

Ob koncu tekme je Real Madrid zapečatil zmago s strelom od daleč rezervista Endricka in izid je bil popravljen na 3:1. Ta zadetek ni zagotovil le zmage Real Madrida, temveč je Enderricka naredil tudi najmlajšega strelca Lige prvakov v zgodovini kluba. Courtois je bil izbran za igralca tekme zaradi dobre igre. Pohvalil je napad Stuttgarta in bil olajšan, da je ekipa končno zmagala. Real Madrid je z zmago dobro začel svojo akcijo v Ligi prvakov, vendar ga v skupinskem delu čakajo močnejši tekmeci, kot so Liverpool, AC Milan in Borussia Dortmund.